2
4
8
6
plików.

Czy Google zostanie przyparte do muru?

data dodania: 22-12-2010
Czy Google zostanie przyparte do muru?

Google to amerykański gigant znany głównie ze swojej wyszukiwarki internetowej, z której korzystamy niemal wszyscy. Bez dwóch zdań nie ma na rynku takiego konkurenta, który mógłby na dzień dzisiejszy wprowadzić rewolucję na rynku wyszukiwarek, których zbyt wiele nie ma. Ot właśnie cały temat rozbija się o wyszukiwarkę. Komisja Europejska skrupulatnie obserwuje poczynania Google w kwestii selekcjonowania wyników wyszukiwania. Zainteresowanie Brukseli wynikami wyszukiwania spowodowane jest licznymi skargami jakie są kierowane z wielu zakątków Europy. 

Niezadowoleni Internauci oraz szefowie dużych firm uważają, że pozycje z ich produktami są zaniżane na korzyść innych firm, które nie są na tyle konkurencyjne aby plasować się tak wysoko w wynikach wyszukiwania. O całej sprawie już słyszeliśmy kilka tygodni temu jednak nie spodziewaliśmy się, że może do zabrnąć aż tak daleko. W chwili obecnej monitorowane będą poczynania Google przez Komisje Europejską, która może domagać się w najgorszym wypadku ujawnienia algorytmu jakim posługuje się wyszukiwarka Google. Nie ukrywajmy, że algorytm na podstawie którego strony są klasyfikowane w wynikach wyszukiwania jest największa tajemnicą amerykańskiego giganta, a jego ujawnienie wprowadzi nie lada zamieszanie w Internecie. Poza ujawnieniem algorytmu wyszukiwani prawdopodobne jest nałożenie dużych kar pieniężnych jak to miało miejsce w przypadkach innych monopolistów.

Znając skrupulatność oraz dociekliwość Komisji Europejskiej czeka nas długa droga w całej sprawie. Wszyscy pamiętamy jak było z firmą Microsoft oraz narzucaniem przeglądarki internetowej, odtwarzacza multimediów po zainstalowaniu systemu Windows. W chwili obecnej po zainstalowaniu systemu mamy możliwość wyboru przeglądarki internetowej z jakiej chcemy korzystać. Na chwilę obecną nie można nic więcej powiedzieć i ciężko jest odpowiedzieć na pytanie czy Google podzieli losy Microsoftu w potyczkach z Komisją Europejską.



Komentarze ()

Niestety ¿aden u¿ytkownik nie doda³ tutaj komentarza. Mo¿esz byæ pierwszy! ~Komenatrze

Porada dnia

Pierwszy Macintosh powstał w 1984 roku, miał 128 KB pamięci RAM, procesor Motorola 68000 taktowany 8 MHz i stację dyskietek o 400 KB.

Ankieta

Ile cali ma ekran Twojego smartfona?