2
4
8
6
plików.

MEGAsync 3.6.6

EN
Ocena:

Opis programu

MEGAsync to aplikacja, która pełni rolę dysku internetowego. Zasada działania jest bardzo prosta, program synchronizuje określone dane (pliki oraz strukturę katalogów) z naszego dysku lokalnego na chmurę (dysk internetowy znajdujący się pod adresem mega.co.nz). Usługa jest zastępcą dawnego Megaupload, który został zlikwidowany parę lat temu, a jego twórcą jest Kim Dotcom. Usługa MEGA to zupełnie nowe podejście do przechowywania danych w chrmurze. Twórca rozwiązania zapewnia, że dane są zaszyfrowane oraz chroniona jest prywatność użytkowników jak i właścicieli udostępnianych plików. Synchronizacja danych działa w obie strony tzw. wszystko co zostanie utworzone na lokalnym komputerze w wybranej przez nas lokalizacji zostanie zsynchronizowane z chmurą oraz wszystko co zostanie przez nas utworzone przez przeglądarkę internetową w usłudze MEGA zostanie zsynchronizowane z naszym lokalnym komputerem. MEGASync działa w tle i nie zakłóca codziennej pracy, a jej obecność możemy zauważyć w tray'u systemu Windows.

Serwis MEGA w prosty sposób pozwala nam na udostępnianie plików oraz wysyłanie ich do chmury poprzez menu kontekstowe. Wysyłane mogą być poszczególne pliki bądź całe struktury katalogów - synchronizacji podlega dokładnie taka ścieżka oraz struktura katalogów jak jest na naszym lokalnym komputerze. Wystarczy kilka kliknięc myszy aby wysłać pliki do chmury i w szybki sposób udostępnić je swoim znajomym. Serwis mega pozwala na przechowywanie każdego rodzaju plików, bez względu na to czy są to zdjęcia, archiwa zip, rar, pliki z muzyką czy filmami - brane pod uwagę są wszystkie formaty. Wcześniej wspomniano, że autor serwisu MEGA jaki aplikacji MEGAsync zapewnia, że dane są w pełni bezpieczne i szyfrowane. Otóż wszystkie dane wysyłane do chmury są szyfrowane za pomocą algorytmu szyfrującego RSA 2048-bit co oznacza, że praktycznie nie ma możliwości ich odszyfrowania bez posiadania odpowiedniego klucza.

Interfejst oraz konfiguracja programu są niezwykle proste. Wystarczy, że wybierzemy odpowiednią lokalizację, z której dane będą synchronizowane i praktycznie wszystko gotowe. Z poziomu programu możemy zarządzać danymi oraz katalogami, które podlegają synchronizacji. Ponadto możliwe jest ustawienie pewnych limitów transferu danych w celu nie zapychania łącza internetowego. Oczywiście istnieje możliwość wstrzymania oraz wznowienia synchronizacji danych pomiędzy naszym komputerem, a chmurą. Dodatkowo pasek stanu znajdujący się w centralnej części interfejsu programu pokaże nam poziom wolnego oraz zapełnionego miejsca na chmurze.

Ponadto wygląd programu MEGAsync jest bardzo przyjemny i atrakcyjny dla każdego użytkownika. Szybko można połapać się co gdzie jest oraz jak korzystać z poszczególnych funkcji programu. Bardzo szybko dojdziemy do wniosku, że możliwość programu są bardzo atrakcyjne, a korzystanie z niego to przyjemność. Ważną informacją jest to, że każde konto posiada darmowe 50GB przestrzenii dyskowej w internecie - co jest dość pokaźną ilością.

  • Licencja: Freeware
  • System: XP/Vista/7/8/8.1
  • Rozmiar: 27.46 MB
  • Ocena: NAN (głosów 0)

Udostępnij program

Skopiuj kod HTML i umieść na swoim blogu lub stronie

<a href="http://www.pobieralnia.org/megasync.html">MEGAsync</a>

Skopiuj kod BBCode i umieść na forum dyskusyjnym

[url=http://www.pobieralnia.org/megasync.html]MEGAsync[/url]

Komentarze (1)

Tomasz - 25.08.2015 - 10:08

Super program! Znacznie lepiej mi sie z nim pracuje niz z Dropbox!

Dodaj komentarz

Kliknij aby od�wie�y�!