2
4
8
6
plików.

Aplikacja, która uchroni Cię przed Twoim smartfonem!

data dodania: 11-01-2016

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy posiada telefon z systemem Android, iOS bądź Windows Phone. Tego typu telefony określane są mianem smartfonów, a więc inteligentnych urządzeń, które mają nam pomóc w życiu codziennym. Sprawiając, że życie będzie prostrze oraz przyjemniejsze. Czy aby napewno? Z czasem korzystania z smartfona warto jest zadać sobie pytanie czy nie sięgamy po niego zbyt często. Taka nieświadomość sprawia, że popadamy w nawyk i stajemy się zależni od posiadania blisko siebie naszego urządzenia codziennego użytku, które z biegiem lat wyposażane jest w coraz to bardziej zaawansowane nowinki technologiczne, z których zdecydowana większość użytkowników nie wykorzystuje nawet w połowie. Takie są fakty ale aby posiąść taką świadomość należy uderzyć się w pierś i zadać sobie pytanie jak często i w jakim celu korzystamy z telefonu.

Jeśli w wyniku naszych przemyśleń dojdziemy do wniosku, że warto jest coś z tym zrobić to na dobry początek możemy polecić Wam kolejną aplikację na Waszego smartfona! Aplikacja Forest pozwoli Wam rozpocząć odzwyczajanie się od nawyku ciągłego korzystania z telefonu w sytuacjach kiedy faktycznie nie jest to niezbędne. Aplikacja w prosty sposób wymusza na użytkowniku niekorzystanie z telefonu. Pewnie większość jest bardzo ciekawa jak to możliwe. Oczywiście nie działa to na zasadzie jakiejś blokady, ponieważ mogłoby w niektórych "krytycznych" sytuacjach uprzykrzyć nam życie. Aplikacja Forest: Stay Focused nagradza użytkownika za brak aktywności na telefonie przez określony czas poprzez kwitnące drzewko.

Aby rozpocząć korzystanie z aplikacji, musimy ustalić czas z jakiego nie będziemy korzystać z smartfonu - maksymalnie możemy ustawić 120 minut, a więc 2 godziny. W momencie kiedy aplikacja rozpocznie swoje działanie nie możemy korzystać z telefonu, gdyż licznik automatycznie zostanie zatrzymany, a nasze wirtualne drzewko nie wyrośnie. Natomiast jeśli przez ustalony przez nas czas nie będziemy korzystali z telefonu, wówczas nasze drzewko pięknie zakwitnie, a my będziemy mogli być z siebie dumni, że nie poddaliśmy się pokusie i nie skorzystaliśmy z naszego teleofnu. Każde drzewko, które pięknie wyrośnie zasili naszą wirtualną zieleń w postaci lasu. Oczywiście każdy sukces nagradzany jest również odpowiednimi punktami, które możemy wymieniać na różne sadzonki, dzięki czemu będziemy mogli urozmaicić nasz wirtualny las.

Aplikacja podczas trwania odliczania pozwala na podstawowe operacje na telefonie np. wyciszanie dzwonków itp. Niemniej jednak uruchomienie jakiejkolwiek aplikacji spowoduje, że zegar zatrzyma odliczanie, a nasze drzewko najzwyczajniej w świecie umrze. Autorzy aplikacji nie chcieli być aż tak bardzo restrykcyjni i stworzyli funkcjonalność białej listy aplikacji, która umożliwia użytkownikowi dodania najistotniejszych aplikacji, które nie przerwą odliczania. Oczywiście nasza lista powinna uwzględniach tylko niezbędne aplikacje np. dziennik bądź notatnik. Wprowadzanie aplikacji Facebook zdecydowanie mija się z celem. Aplikacja Forest posiada bardzo dużo plusów i można ją zdecydowanie polecić wszystkim tym, którzy czują, że nie potrafią oderwać się od swojego telefonu. W darmowej wersji programu wyświetlane są reklamy. Aby je usunąć należy wykupić wersję płatną, która kosztuje 4,28zł. W płatnej wersji programu możliwe jest również wyeksportowanie stanu naszego lasu w chmurze.

Pobierz aplikację Forest: Stay Focused ze sklepu Google Play.

Komentarze ()

Niestety ¿aden u¿ytkownik nie doda³ tutaj komentarza. Mo¿esz byæ pierwszy! ~Komenatrze

Porada dnia

Pierwszy Macintosh powstał w 1984 roku, miał 128 KB pamięci RAM, procesor Motorola 68000 taktowany 8 MHz i stację dyskietek o 400 KB.

Ankieta

Ile cali ma ekran Twojego smartfona?