2
4
8
6
plików.

Microsoft nadal walczy z opierającymi się aktualizacji

data dodania: 12-01-2016

Microsoft od momentu wydania systemu Windows 10 nieustannie stara się nakłaniać użytkowników do darmowego zaktualizowania swojego systemu Windows 7 lub Windows 8 do najnowszej wersji Windows 10. Służyć temu ma systemowa aplikacja "Uzyskaj Windows 10", która za pośrednictwem różnych procesów oraz wpisów w rejestrze pokazuje użytkownikowi w obszarze paska zadań różnego rodzaju powiadomienia o możliwości czy też konieczności aktualizacji do systemu Windows 10. Wielu użytkowników opiera się tym działaniom i tym samym walczy z nieustannie pojawiającymi się powiadomieniami, które niektórym przeszkadzają w pracy poprzez rozpraszanie, a niektórych najzwyczajniej w świecie irytują. 

W celu wyłączenia pojawiających się powiadomień, użytkownicy stosują różnego rodzaju programy, które poprzez wpisy w rejestrze, modyfikacje w Windows Update uniemożliwiają pojawianie się powiadomień. Jedną z tego typu aplikacji jest GWX Control Panel. Niemniej jednak Microsoft jest świadomy tego typu zabiegom i stale dokonuje różnego rodzaju zmian, które mają na celu omijać wszystkie tricki jakie są stosowane we wspomnianych wcześniej blockerach. Ostatnimi czasy Microsoft wydał najnowszą aktualizację dla aplikacji systemowej, która jest odpowiedzialna za powiadomienia "Uzyskaj Windows 10", która została oznaczona numerem identyfikacyjnym KB3035583

GWX Control Panel

Aktualizacja ta wprowadza szereg zmian oraz dwa razy na dobę uruchamia proces odpowiedzialny za pokazywanie powiadomień oraz nakłaniania do zaktualizowania obecnego systemu operacyjnego do Windows 10. Z analizy wprowadzonych poprawek wynika, że proces ten nie pojawia się na wszystkich maszynach, które posiadają zainstalowaną tą aktulizację, co z pewnością zastanawia wiele osób, a na wyjaśnienie tego zabiegu będziemy musieli poczekać jeszcze trochę czasu.  Wraz z zainstalowaniem wspomnianej wcześniej aktualizacji, większość programów blokujących powiadomienia w obszarze paska zadań przestaje działać.

W takiej sytuacji rozwiązaniem może być ręczne odinstalowanie aktualizacji KB3035583. Niemniej jednak autor programu GWX Control Panel zareagował odpowiednio na wprowadzone przez Microsoft zmiany i z sukcesem aplikacja blokuje wszystkie powiadomienia, a my możemy spokojnie korzystać z systemu operacyjnego. Oczywiśnie nie wiadomo na jak długo program okaże się skuteczny, chodź jak widać do tej pory stosunkowo szybko udawało się reagować na zmiany jakie Microsoft wprowadzał w kwestii "Uzyskaj Windows 10".

Komentarze ()

Niestety ¿aden u¿ytkownik nie doda³ tutaj komentarza. Mo¿esz byæ pierwszy! ~Komenatrze

Porada dnia

Pierwszy Macintosh powstał w 1984 roku, miał 128 KB pamięci RAM, procesor Motorola 68000 taktowany 8 MHz i stację dyskietek o 400 KB.

Ankieta

Ile cali ma ekran Twojego smartfona?